Nowości  Chiny  Atrakcje  Noclegi    
 


PaństwoŚrodka.pl > 200 pociągów z Niemiec do Chin dla BMW

2012-05-20 200 pociągów z Niemiec do Chin dla BMW

Należąca do Deutsche Bahn firma logistyczna DB Schenker odprawiła już 200 pociągów z częściami samochodowymi i komponentami z Niemiec do Chin.

Od września 2011 roku kiedy to podpisano umowę przetransportowano 4 700 kontenerów 126 pocigami z Lipska/Leipzig do fabryki BMW w Shenyang. Dodatkowo od listopada 2010 co tydzień jeden pociąg przemierzał także trasę z Wackersdorf w Bawarii do tejże fabryki. Dało to w sumie 72 pociągów załadowanych 2 600 kontenerami.

Liczącą prawe 11 000 km trasę pociągi przemierzają w ciągu 23 dni. Trasa wiedzie z Niemiec do Chin przez Polskę, Białoruś i Rosję.

"Dzięki tym atrakcyjnemu czasu transportu bezpośrednie pociągi są ponad 2 razy szybsze niż transport przez ocean." - powiedział Karl-Friedrich Rausch z firmy logistycznej.

Bezpośrednie pociagi kursują dzięki współpracy DB Schenker z rosyjską firmą TransContainer (oddział rosyjskich państwowych koleji RZD) oraz Far East Landbridge company (FELB).

Podczas swojej podróży pociągi dwa razy zmieniają rozstaw torów. Przestawiane są dźwigiem na granicy Polski z Białorusią i pomiędzy Rosją i Chinami w Manzhouli.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PaństwoŚrodka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Chinach za darmo.

PaństwoŚrodka.pl na serwisach społecznościowych: