Nowości  Chiny  Atrakcje  Noclegi    
 


PaństwoŚrodka.pl > Chiny z jądrową triadą już za 2 lata

2012-12-05 Chiny z jądrową triadą już za 2 lata

Chiny są blisko uzyskania tzw. triady jądrowej - wskazuje amerykański raport.

Triada jądrowa to jednoczesne posiadanie lądowych międzykontynentalnych jądrowych rakiet balistycznych, okrętów podwodnych z jądrowymi pociskami balistycznymi oraz bomb jądrowych zrzucanych z samolotu.

Zdaniem Amerykanów już za 2 lata chińskie okręty podwodne zostaną zaopatrzone w pociski z ładunkiem jądrowym.

Do chińskiej marynarki wojennej wcielone zostały już 2 z 5 planowanych okrętów podwodnych klasy Jin zaopatrzonych w napęd jądrowy i zdolnych do przenoszenie pocisków balistycznych z ładunkiem jądrowym. Mają to być rakietowe pociski balistyczne JL-2, których zasięg szacowany jest ma 7400 km. Program JL-2 według raportu Pentagonu ma osiągnąć gotowość operacyjną właśnie w ciągu najbliższych dwóch lat.


Dwa chińskie okręty podwodne klasy Jin w bazie marynarki wojennej Xiaopingdao niedaleko Dalian w północno-wschodnich Chinach

Umieszczenie pocisków jądrowych na trudnych do śledzenia okrętach podwodnych będzie miała z pewnością wpływ na rozmieszczenie sił i napięcia w Azji Wschodniej i poza nią.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PaństwoŚrodka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Chinach za darmo.

PaństwoŚrodka.pl na serwisach społecznościowych: