Nowości  Chiny  Atrakcje  Noclegi    
 


PaństwoŚrodka.pl > Hangzhou siódym kierunkiem Qatar Airways w Chinach

2013-11-26 Hangzhou siódym kierunkiem Qatar Airways w Chinach

Katarskie linie lotnicze Qatar Airways ogłosiły, że od 20 grudnia 2013 roku rozpoczną loty do Hangzhou w Chinach.


(grafika: Qatar Airways)

Samoloty latające bez międzylądowań na trasie z Dohy (hubu przesiadkowego przewoźnika) do Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang, będą kursować cztery razy w tygodniu.

"W tym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę uruchomienia lotów do Chin. Uruchomienie siódmej trasy w Chinach zapewni dodatkowe połączenia pasażerom podróżującym w interesach i w celach wypoczynkowych z Azji, Bliskiego Wschodu oraz krajów Zatoki Perskiej. Zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu połączenia z Chengdu, możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości podróży do Chin poprzez dodatkowe połączenie z Hangzhou." - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways.

Na trasie operować będzie samoloty pasażerskie typu Airbus A330. W samolocie będzie 260 miejsc siedzących, w tym 24 miejsca w klasie biznes i 236 miejsc w klasie ekonomicznej. Wybrane samoloty będą wyposażone w ekrany telewizyjne umieszczone z tyłu oparcia foteli, zapewniając pasażerom na pokładzie najnowszej generacji interaktywny system rozrywki, w którym będzie oferowany wybór ponad 800 opcji audio i wideo dostępnych na życzenie.

Qatar Airways rozpoczęły loty do Chin w 2003 roku uruchamiając loty bezpośrednie do Szanghaju, a w ciągu minionej dekady poszerzyły swoją ofertę o Pekin, Guangzhou, Hong Kong, Chongqing oraz Chengdu.

Hangzhou, będące czwartą pod względem wielkości aglomeracją miejską w Chinach, znane jest ze swej bogatej historii i malowniczych krajobrazów. Miasto to, będące jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Chinach, nazywane bywa "rajem na ziemi", "domem jedwabiu" oraz "stolicą herbaty".

Przypomnijmy, że Qatar Airways do swojej bazy przesiadkowej w Doha oferuje także z Warszawy.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PaństwoŚrodka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Chinach za darmo.

PaństwoŚrodka.pl na serwisach społecznościowych: