Nowości  Chiny  Atrakcje  Noclegi    
 


PaństwoŚrodka.pl > Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning wchodzi do służby

2012-09-25 Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning wchodzi do służby

Lotniskowiec Liaoning został oficjalnie wcielony do służby przez chińską marynarkę wojenną.


Chiński lotniskowiec Liaoning

Liaoning to pierwszy chiński lotniskowiec. Oficjalna ceremonia przekazania odbyła się w bazie marynarki wojennej Dalian, położonym nad Morzem Żółtym w północno-wschodnich Chinach w prowincji Liaoning. Od nazwy tej prowicji lotniskowiec wywodzi swoją nazwę.

Lotniskowiec został zbudowany wykorzystując kadłub lotniskowca budowanego i niedokończonego przez ZSRR a potem następnego właściciela Ukrainę.

Posiadanie własnego lotniskowca przez Chiny wpłynąć może na sytuację w regionie oraz stosunki np. z Tajwanem, które Chiny uważają za zbuntowaną republikę.

Sytuacji przyglądają się także z zainteresowaniem także Indie, Japonia, Południowa Korea, Rosja, Australia i Stany Zjednoczone.

Wraz z wejściem do służby Liaoning został największym i najważniejszym chińskim okrętem wojennym.

Brakuje jeszcze samolotów i pilotów mających operować z lotniskowca. Stacjonować ma ją na nim samoloty J-15, które przechodzą obecnie testy w locie. To samoloty bazujące na rosyjskiej konstrukcji Su-33.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego PaństwoŚrodka.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Chinach za darmo.

PaństwoŚrodka.pl na serwisach społecznościowych: